strona WWW

Strona firmowa – jaką wybrać technologię

Strony internetowe towarzyszą nam już od lat dziewięćdziesiątych, a ich popularność zaczęła dynamicznie wzrastać w dekadzie następnej. Obecnie jest to podstawa platforma na której przedsiębiorstwa mogą budować swój wizerunek, prezentować swoją ofertę, prowadzić działania marketingowe, komunikować się z potencjalnymi klientami. 

Technologii budowania stron WWW jest sporo. Jaką wybrać dla swojej firmy? Oczywiście to zależy od indywidualnych potrzeb, celów jakie stawia się przed stroną, jakie funkcje ma spełniać. Może to być po prostu prosta wizytówka, z zarysem oferty, podstawowymi danymi firmy, w tym danymi kontaktowymi. Strona może jednak spełniać nieco bardziej rozbudowane funkcje. 

Można poszerzyć witrynę o firmowego bloga, gdzie na bieżąco przedstawia się sprawy firmy, które mogą zainteresować potencjalnych klientów. Warto na takim blogu publikować wartościowe materiały dotyczące branży w jakiej działa firma. W ten sposób buduje się wizerunek firmy profesjonalnej. 

Funkcji jakie może spełniać strona firmowa jest więcej. Można stworzyć forum związanym z branżą, na którym będą mogli wypowiadać się na przykład specjaliści również spoza firmy a także użytkownicy wytworów danej branży.  

Oczywiście na stronie internetowej można zainstalować sklep internetowy.  

Jakie technologie są do wyboru? Do podstawowych stron – wizytówek można ograniczyć się nawet do strony napisanej w samych HTML/CSS. Można wykorzystać w tym celu szablony dostępne w sieci lub jednego z wielu frameworków CSS – na przykład Bootstrapa. 

Jednak od wielu już lat używa się najczęściej CMS. Są to systemy pozwalające na budowę, aranżację i administrowanie stroną WWW przez osoby nie posiadające umiejętności operowania w kodzie HTML i CSS. Tutaj liderem od lat jest WordPress, za nim plasuje się CMS Joomla. Systemy te pozwalają na rozbudowę strony o wiele funkcji, jak chociażby właśnie sklepu internetowego. Poza tym istnieją CMS-y stworzone specjalnie pod konkretne funkcje – sklepu czy też platformy e-learningowej. 

Author: admin